Nawadnianie ogrodów Łódź.

Każdy z nas doskonale wie jak duży wpływ na rozwój roślin ma woda. Prawidłowe podlewanie jest
jednak nie tylko czasochłonne, ale i kosztowne. Jedyną alternatywą dla takiego stanu rzeczy jest instalacja automatycznego systemu nawadniania.
Skąd płyną oszczędności? Przede wszystkim woda rozprowadzana jest w odpowiednio dobranej dawce po całej powierzchni ogrodu, co jest praktycznie nie wykonalne przy użyciu tradycyjnych zraszaczy. Drugą istotną kwestią jest pora podlewania- podlewamy w nocy, co nie tylko drastycznie zmniejsza parowanie wody, ale także eliminuje ryzyko poparzenia roślin.
Dodatkowo każdy systemy możemy wzbogacić o czujnik deszczu, który zatrzymuje nawadnianie ogrodu w czasie opadów i po nich, kiedy ziemia jest jeszcze wilgotna.

nawadnianie ogrodow

Jak wygląda system nawadniający?
To wbrew pozorom prosta sieć rur (wkopanych w ziemię) scalona ze zraszaczami wynurzalnymi , rozstawionymi po trawniku. W momencie podlewania zraszacze pod wpływem ciśnienia wynurzają się z pod ziemi, a po zakończeniu pracy chowają się i są praktycznie niewidoczne. Rabatki i grupy nasadzeń nawadniamy za pomocą linii kropelkowych- to cienkie rurki z emiterami wypuszczającymi wodę, rozprowadzone na powierzchni ziemi, przykryte korą bądź żwirkiem. Całością zarządza sterownik który po kolei włącza dane sekcje zraszaczy.

Nasze systemy nawadniające instalujemy na podzespołach firm Rain Bird i Hunter, światowych liderów w branży nawadniania ogrodów. Są one praktycznie bezobsługowe (pomijając jesienną konserwację) i bezawaryjne co potwierdzamy 3 letnią gwarancją