Aranżacja ogrodów Łódź

Urządzanie ogrodów to zajęcie które sprawia nam zdecydowanie najwięcej radości. To w tym momencie nasze pomysły z projektów zaczynają się urzeczywistniać i choć kosztuje nas to sporo wysiłku nie przestaje nas to cieszyć.

Zakładanie ogrodów

aranżacja ogrodów

Prace nad nowym ogrodem rozpoczynamy od spotkania z klientem i poznania jego oczekiwań. Po ustaleniu szczegółów przystępujemy do oczyszczania działki, tj. usunięciazbędnej roślinności, resztek gruzu i śmieci. Następnie zajmujemy się do niwelacją terenu czyli nadaniu mu wymaganych spadków i uformowania ewentualnych skarp czy nasypów. Jeżeli dysponujemy projektem ogrodu jeszcze raz omawiamy go z klientem, ponieważ oczyszczona działka staje się polem do popisu dla wyobraźni zarówno naszej jak i klientów. Po naniesieniu ewentualnych poprawek w projekcie przystępujemy do zakładania ogrodu. Na pierwszy rzut idą wszelkie prace brukarskie, następnie zabieramy się za wszystkie wymagane instalacje takie jak drenaże (odprowadzenie wody z rynien), przewody do oświetlenia ogrodowego oraz instalacja nawadniająca. Następnym krokiem jest wyznaczenie rabat (klombów) oraz wbudowanie ewentualnych obrzeży oraz elementów małej architektury jak pergole czy altany ogrodowe. Nie zapominamy również o analizie gleby, którą w razie potrzeby wzbogacamy lub odkwaszamy.

Urządzanie ogrodu to dość skomplikowane przedsięwzięcie dlatego staramy się aby prace przebiegały równolegle, w związku z tym gdy część naszej ekipy sadzi wymagane w aranżacji rośliny, druga część zajmuje się układaniem agrotkaniny i ściółkowaniem jej za pomocą kory lub ozdobnego grysu. Aby wykonany przez nas ogród cieszył klientów przez lata, podczas zakładania trawnika zalecamy montaż siatki na krety. Czynność tę wykonujemy bardzo starannie, ponieważ najmniejszy błąd na tym etapie może zniweczyć cały nasz trud. Na ułożoną siatkę układamy przewód obwodowy robota koszącego, jeśli takowy jest w planach. Następnie przystępujemy do wykonania trawnika sianego, bądź układamy gotową murawę- trawę z rolki. Po uprzątnięciu terenu ogród oddajemy do użytku inwestorowi, wraz z kartą pielęgnacyjną na której znajdują się wskazówki dotyczące utrzymania go w dobrej kondycji. W razie potrzeby chętnie zajmujemy się także pielęgnacją wykonanych przez nas ogrodów.