Altany ogrodowe łódź stanowią idealne rozwiązanie, jeśli chcemy cieszyć się strefą relaksową w ogrodzie przez cały czas, niezależnie od warunków atmosferycznych. Altana daje nam możliwość spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu i cieszenia się ogrodem. Skutecznie ochroni nas przed deszczem, oraz zabezpieczy przed ostrym, letnim słońcem i promieniami UV. Profesjonalnie wykonana altana, z wysokiej jakości drewna posłuży na całe lata. Ten niezwykle cenny element ogrodowej architektury, jest bardzo funkcjonalny i jednocześnie ozdabia przydomowa przestrzeń. Firma Agrol wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów tworzy miejsce pod altany. Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy do kontaktu. 

Altany ogrodowe

Altany ogrodowe mają wiele zalet. To idealne miejsce:

  • jako baza podczas rodzinnych spotkań czy grillowania z przyjaciółmi
  • do pracy umysłowej na świeżym powietrzu
  • dające spokój i możliwość wyciszenia
  • na schronienie przed deszczem i upałem
  • na dodatkowe pomieszczenie magazynowe, w którym będą przechowywane podręczne sprzęty ogrodnicze

Altany ogrodowe mają duże możliwości, można tworzyć altany ogrodowe z bali, altany ogrodowe z grillem, altany ogrodowe drewniane, nowoczesne altany, altany ogrodowe zabudowane, sześciokątne, z kominkiem, kwadratowe, prostokątne czy metalowe. Wszystko zależy od preferencji klienta i od jego budżetu. Altana musi z pewnością idealne współgrać z ogrodem i  pasować do jego charakteru. Powinna posiadać  dobrą konstrukcję, tak by była bezpieczne i posłużyła na lata. Pamiętajmy, że przy planowaniu postawienia altany musimy ją dopasować do wielkości działki, wiedzieć jakie ma mieć zastosowanie – czy ma być miejscem grilla i letnich garden party czy też praktycznym miejscem. Idealnie skomponowana altana to wysoki walor wizualny dla ogrodu oraz i miejsce relaksu. 

 

Altana drewniana ogrodowa

Altany z drewna są bardzo wdzięczne i urokliwe. Idealnie współgrają z malowniczym krajobrazem ogrodu. Naturalny charakter drewna, jest miły dla oka, wdzięczny w odbiorze, dodatkowo bardzo dobrze pachnie. Drewniana altana tworzy bardzo dobry klimat dla odpoczynku i relaksu. Można w niej zarówno odpoczywać jak i odbywać spotkania towarzyskie przy kawie, czy urządzać tzw garden party Drewniana altana to idealne alternatywa dla naszego klimatu, w którym pogoda jest bardzo zmienna i nieprzewidywalna. Ma ona wiele zalet dlatego że drewno jest materiałem ekologicznym –  a co za tym idzie nie zaburza ono ekosystemu. Drewno jest również prozdrowotne i idealnie sprawdzi się dla wszystkich alergików, ponieważ nie uczula. Drewno jest również odporne na działanie czynników chemicznych. Jest wytrzymałe i bardzo ponadczasowe. Jest surowcem które nigdy się nie nudzi i na przestrzeni lat i zmieniającej się mody, to właśnie drewno gra pierwsze skrzypce. Drewniana altana to bardzo dobry pomysł aranżacyjny w każdym ogrodzie i świetna inwestycja na lata. Postawiona solidnie, przy odpowiedniej pielęgnacji będzie służyć przez wiele lat jako ochrona przed deszczem, wiatrem, chłodem oraz słońcem. Będzie gwarancją spokojnego odpoczynku i biesiadowania, bez względu na aurę pogodową. 

Altany ogrodowe a polskie prawo

Zgodnie z polskim prawem budowa altanki większej niż 35 m² wymaga wydania pozwolenia (ustawa o ROD z dn. 13 grudnia 2013 r.). Na szczęście nie wlicza się w ten metraż części tarasowej, chyba że, znajduje się pod poddaszem czy nad piwnicą. Jeszcze inaczej sprawa przedstawia się w przypadku domków stricte letniskowych. Jeśli mają taki metraż, pozwolenie nie jest konieczne. Z kolei, gdy będą ulokowane poza miejscem działkowym, wtedy kwestie prawne związane z ich budową reguluje Ustawa Prawa Budowlanego