Nawadnianie ogrodów na terenie Łodzi i województwa łódzkiego to jedna z głównych gałęzi naszego działania.  Pamiętajmy, że woda to źródło życia,  dla naszej planety, dla roślin, trawy i całego ogrodu.  Tradycyjna metoda poprzez mechaniczne podlewanie to proces zdecydowanie żmudny i czasochłonny, wymagający sporego wysiłku i zaangażowania każdego dnia. Idealną alternatywą, dla metod tradycyjnych jest instalacja automatycznego systemu nawadniania. Dzięki któremu, będzie łatwiej uzyskać kontrolę nad Twoim ogrodem, a Twoja zielona oaza ciszy i spokoju otrzyma takie nawodnienie – jakiego potrzebuje. Jeśli jesteś zainteresowany automatycznym nawadnianiem, potrzebujesz doradztwa, wskazówek w tym temacie zapraszamy do kontaktu. 

 

Zalety automatycznego nawadniania ogrodów Łódź

System automatycznego nawadniania ogrodów to same korzyści. Takie rozwiązanie funduje nam wiele zalet, takich jak:

 • przede wszystkim woda rozprowadzana jest w odpowiednio dobranej dawce po całej powierzchni ogrodu, co jest praktycznie nie wykonalne przy użyciu tradycyjnych zraszaczy
 • drugą istotną kwestią jest pora podlewania- podlewamy w nocy, co nie tylko drastycznie zmniejsza parowanie wody, ale także eliminuje ryzyko poparzenia roślin
 • dodatkowo każdy systemy możemy wzbogacić o czujnik deszczu, który zatrzymuje nawadnianie ogrodu w czasie opadów i po nich, kiedy ziemia jest jeszcze wilgotna, a także moduł Wi-fi który pomaga dopasować dawkę wody na podstawie danych z pobliskich stacji meteorologicznych.
 • oszczędzamy czas i pieniądze
 • dostarczamy roślinom optymalną ilość wody

Jak wygląda system nawadniający?

To wbrew pozorom prosta sieć rur (wkopanych w ziemię) scalona ze zraszaczami wynurzalnymi, rozstawionymi po trawniku. W momencie podlewania zraszacze pod wpływem ciśnienia wynurzają się z pod ziemi, a po zakończeniu pracy chowają się i są praktycznie niewidoczne. Rabatki i grupy nasadzeń nawadniamy za pomocą linii kropelkowych – to cienkie rurki z emiterami wypuszczającymi wodę, rozprowadzone na powierzchni ziemi, przykryte korą bądź żwirkiem. Całością zarządza sterownik który po kolei włącza dane sekcje zraszaczy.

Nawadnianie ogrodów Łódź - krok po kroku

Bardzo często w naszej praktyce spotykamy się z pytaniem, jak wygląda i przebiega cały proces nawadniania ogrodu przez naszą firmę.. Nasze prace dzielimy na kilka etapów:

1 umawiamy się na wizytę we wskazanym miejscu – ogrodzie
2 dokonujemy wszystkich niezbędnych pomiarów
3 na podstawie pomiarów dokonujemy wyceny nawadniania
4 jeśli następuje akceptacja wyceny, zabieramy się do przygotowania projektu
5 w dalszej kolejności odbywają się prace nad nad nawadnianiem
6 cały proces trwa od 1 do 3 dni roboczych, w zależności od ogrodu

Dlaczego warto nawadniać ogrody z firmą Agrol?

Twój idealny ogród, to nasze doświadczenie zbierane przez lata, dlaczego warto nam powierzyć nawadnianie ogrodu?

 • ustalamy indywidualny plan działania dla danego ogrodu
 • bierzemy pod uwagę plan Twojego ogrodu i konstrukcję hydrauliczną
 • tworzymy pewnego rodzaju hydro-mapę
 • zaznaczamy gdzie będą umieszczone zraszacze, węże, linie kroplujące
 • bierzemy pod uwagę estetykę ogrodu
 • tworzymy systemy nawadniania dla każdego ogrodu i różnych potrzeb

Nasze rozwiązania

Nasze systemy nawadniające instalujemy na podzespołach firm Rain Bird i Hunter, światowych liderów w branży nawadniania ogrodów. Są one praktycznie bezobsługowe (pomijając jesienną konserwację) i bezawaryjne co potwierdzamy 3 letnią gwarancją

Nawadnianie ogrodów łódzkie

Zajmujemy się nawadnianiem ogrodów nie tylko w Łodzi ale całym woj. łódzkim. Nawadniamy ogrody w miejscowościach: Zgierz, Stryków, Pabianice, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Koluszki, Ozorków, Rzgów, Tuszyn, Sokolniki, Łęczyca, Brzeziny, Głowno i inne.

Nawadnianie ogrodów Łódź - cena

Dzięki automatycznemu systemowi nawadniania ogrodu nie mamy obawy, że nasza trawa i kwiaty uschną podczas naszej dłuższej nieobecności. Dokonując wyceny instalacji nawadniającej, bierzemy pod uwagę kilka czynników, takich jak:

 • powierzchnia ogrodu
 • stopień skomplikowania prac
 • wydajność źródła wody
 • ukształtowanie terenu