Każdy z nas doskonale wie jak duży wpływ na rozwój roślin ma woda. Prawidłowe podlewanie jest jednak nie tylko czasochłonne, ale i kosztowne. Jedyną alternatywą dla takiego stanu rzeczy jest instalacja automatycznego systemu nawadniania.

Automatyczne nawadnianie to oszczędności

Przede wszystkim woda rozprowadzana jest w odpowiednio dobranej dawce po całej powierzchni ogrodu, co jest praktycznie nie wykonalne przy użyciu tradycyjnych zraszaczy. Drugą istotną kwestią jest pora podlewania- podlewamy w nocy, co nie tylko drastycznie zmniejsza parowanie wody, ale także eliminuje ryzyko poparzenia roślin. Dodatkowo każdy systemy możemy wzbogacić o czujnik deszczu, który zatrzymuje nawadnianie ogrodu w czasie opadów i po nich, kiedy ziemia jest jeszcze wilgotna.

Jak wygląda system nawadniający?

To wbrew pozorom prosta sieć rur (wkopanych w ziemię) scalona ze zraszaczami wynurzalnymi , rozstawionymi po trawniku. W momencie podlewania zraszacze pod wpływem ciśnienia wynurzają się z pod ziemi, a po zakończeniu pracy chowają się i są praktycznie niewidoczne. Rabatki i grupy nasadzeń nawadniamy za pomocą linii kropelkowych- to cienkie rurki z emiterami wypuszczającymi wodę, rozprowadzone na powierzchni ziemi, przykryte korą bądź żwirkiem. Całością zarządza sterownik który po kolei włącza dane sekcje zraszaczy.

Nasze rozwiązania

Nasze systemy nawadniające instalujemy na podzespołach firm Rain Bird i Hunter, światowych liderów w branży nawadniania ogrodów. Są one praktycznie bezobsługowe (pomijając jesienną konserwację) i bezawaryjne co potwierdzamy 3 letnią gwarancją