Nowoczesny ogród to nawiązanie do minimalizmu i uporządkowanych struktur. Ogród nawiązuje stylem do współczesnych budowli, panuje tu idealny porządek i ład. Nie ma tu miejsca na wymyślne wzory, kolory i kształty, a w zamian za to jest przestrzennie i elegancko.

Ogród nowoczesny - Agrol ogrody Łódź, łódzkie

Ogród nowoczesny - z miłości do prostoty

W nowoczesnych ogrodach na pierwszy rzut oka widać, jak ważna jest prostota i minimalizm. To właśnie ona zapewniają mu elegancki i nieskomplikowany wygląd. Takie ogrody pasują do nowoczesnych budynków i osiedli, a także jako przestrzeń relaksu przed budynkiem firmowym. Również nasadzenia wybierane w nowoczesnym ogrodzie są niezbyt skomplikowane w formie, łatwe do prowadzenia i przystosowane do polskich warunków klimatycznych.

Nowoczesny ogród aranżacje

Aranżacje istniejących już ogrodów i przeobrażanie ich w styl nowoczesny opierają się raczej na zmianie detali, aniżeli radykalnych przekształceniach. W tego typu aranżacjach istotna jest przestrzeń, ponieważ ogrody nowoczesne są otwarte na otaczający je krajobraz. Jeśli chodzi o meble ogrodowe – tu też króluje minimalizm i elegancja. Sprawdzą się funkcjonalne i proste leżaki ogrodowe oraz aluminiowe stoliki bez wyszukanego wzornictwa. Nowoczesne ogrody są przede wszystkim praktyczne, estetyczne i niewymagające. Istotne są tu proste linie i formy, brak ozdób w postaci małej architektury. Rośliny w aranżacji nowoczesnych ogrodów pełnią funkcję dopełniającą, a nie dominującą.

Ogród nowoczesny realizacje

Poniżej przedstawiamy przykładowe realizacje ogrodów nowoczesnych.

Piękny nowoczesny ogród - aranżacja ogrodów - Agrol ogrody Łódź, łódzkie
Piękny nowoczesny ogród - Agrol ogrody Łódź, łódzkie - realizacja ogrodów
Piękny nowoczesny ogród - Agrol ogrody

Piękny ogród nowoczesny - cechy charakterystyczne

Kilka najważniejszych cech charakterystycznych dla ogrodu nowoczesnego:

  • minimalizm stosuje się tu do aranżacji tarasów i innych stref relaksu, jak również w odniesieniu do roślinności, która w tym ogrodzie nie będzie skomplikowana, a jedynie przystosowana do polskiego klimatu i możliwa do uformowania w geometryczne bryły,
  • geometria – w nowoczesnym ogrodzie wszędzie da się zauważyć proste kształty i linie oraz bryły geometryczne – widać je szczególnie w ścieżkach, pergolach, podestach, donicach czy kwietnikach,
  • przestrzenność – czyli to, co najbardziej rzuca się w oczy w ogrodzie nowoczesnym,
  • naturalne materiały – w tych ogrodach króluje naturalność, czyli drewno i kamień, ale też beton oraz drzewo egzotyczne.

Nowoczesny ogrod przed domem

Nowoczesny ogrody są coraz częściej wybieranym stylem, szczególnie dlatego, że pasują do współczesnego stylu budownictwa, jak również dlatego, że nie są wymagające w utrzymaniu. Kolejnym powodem stojącym za popularnością tego stylu jest fakt, że nie każdy może też pozwolić sobie na duży ogród, a nowoczesny ogród przed domem wcale nie musi być dużych rozmiarów.

Nowoczesny ogród bez trawnika

Możliwe jest wykonanie także ogrodu bez trawnika, lub ze znaczną przewagą betonowych elementów. Zieleń będą stanowiły drzewa bądź krzewy, natomiast trawnik wcale nie jest częścią niezbędną w ogrodzie w stylu nowoczesnym.

Koszt zaprojektowania ogrodu w stylu nowoczesnym jest zależy od wielkości działki oraz indywidualnych wymagań i cech projektu. W każdym projekcie staramy się odpowiedzieć na potrzeby klienta i jak najpełniej zrealizować jego wizję. Chętnie doradzamy i pokazujemy różne możliwości w zakresie projektowania ogrodu. Zachęcamy do kontaktu, żeby omówić dokładnie cenę i inne szczegóły.

Ogród w stylu nowoczesnym - Agrol ogrody

PROJEKTOWANIE OGRODÓW ŁÓDŹ

Zadzwoń już dziś !

Nowoczesny ogród - rośliny

Podczas doboru roślin do ogrodu nowoczesnego głównie wybiera się rośliny zimozielone. Sprawdzą się tutaj iglaki szczepione, które zajmują niewiele miejsca, i które można uformować w geometryczne bryły, oprócz tego znaleźć można tu bukszpany, tuje, jukę bądź bambus. Unika się raczej kwiatów i bylin jednorocznych, a w zamian sadzi się niewymagające gatunki wieloletnie.  Rośliny strzyże się na kształt kul bądź stożków. 

Nowoczesny ogród z Agrol

Projektujemy i realizujemy nowoczesne ogrody w Łodzi i w całym województwie łódzkim. Działamy od 2003 r. i przez ten czas wykonaliśmy już wiele realizacji pięknych ogrodów. Z pasją i zaangażowaniem podchodzimy do naszej pracy, korzystamy też z nowoczesnego sprzętu.

Firma ogrodnicza Agrol istnieje na rynku od 1989 r. Początkowo zajmowaliśmy się prowadzeniem sklepów ogrodniczych. Od 2003 r. zajmujemy się projektowaniem i realizacją ogrodów na terenie Łodzi i woj. łódzkiego. Nasze ponad 30-letnie doświadczenie, połączone z wykształceniem i pasją z jaką wykonujemy naszą pracę, są dla Państwa gwarancją naszej rzetelności.

Projektowanie ogrodów nowoczesnych łódzkie

Zajmujemy się projektowaniem ogrodów nie tylko w Łodzi ale całym woj. łódzkim. Projektujemy ogrody w miejscowościach: Zgierz, Stryków, Pabianice, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Koluszki, Ozorków, Rzgów, Tuszyn, Sokolniki, Łęczyca, Brzeziny, Głowno i inne.