Ogród w stylu angielskim oznacza romantyzm, dzikość i swobodę. Styl ten powstał w kontrze do stylu francuskiego, gdzie królowała symetria i geometryczne kształty. W ogrodzie angielskim najważniejsza jest naturalność krajobrazu – naśladuje się tu dziką naturę i zachęca do długich spacerów. 

Agrol Ogrody - Ogród w stylu angielskim Łazienki Królewskie w Warszawie

Ogród w stylu angielskim - z miłości do naturalności

Ogrody w stylu angielskim zaczęły zdobywać popularność w XVIII wieku i szybko zostały docenione także w całej Europie. Istotne jest tu odwzorowanie dzikiego piękna przyrody i upodobnienie do naturalnego krajobrazu. Ogród powinien wyglądać jak nietknięty przez człowieka, choć w rzeczywistości jest przecież starannie pielęgnowany.

Ogród angielski - cechy charakterystyczne

Wykorzystuje się tu naturalne warunki terenu, takie jak wzniesienia, występujące zbiorniki wodne i tym podobne. Co również jest ważne – przestrzeń parku powinna się łatwo komponować z otaczającym krajobrazem, żeby zacierała się granica między dziełem człowieka a pracą natury. Dlatego malownicze ogrody angielskie zwykle płynnie przechodzą w las lub łąkę.

Rośliny w ogrodzie w stylu angielskim

Róża - rośliny w ogrodzie w styu angielskim - Agrol ogrody

Róża

Różanecznik - rośliny w ogrodzie w styu angielskim - Agrol ogrody

Różanecznik

Nagietek lekarski - rośliny w ogrodzie w styu angielskim - Agrol ogrody

Nagietek lekarski

Naparstnica purpurowa - rośliny w ogrodzie w styu angielskim - Agrol ogrody

Naparstnica purpurowa

Czarnuszka damasceńska - rośliny w ogrodzie w styu angielskim - Agrol ogrody

Czarnuszka damasceńska

Bluszcz pospolity - rośliny w ogrodzie w styu angielskim - Agrol ogrody

Bluszcz pospolity

Dąb szypułkowy - rośliny w ogrodzie w styu angielskim - Agrol ogrody

Dąb szypułkowy

Budleja Dawida - rośliny w ogrodzie w styu angielskim - Agrol ogrody

Budleja Dawida

Jaśminowiec wonny - rośliny w ogrodzie w styu angielskim - Agrol ogrody

Jaśminowiec wonny

Roślinność w ogrodzie angielskim

Styl angielski w projektowaniu ogrodów odznacza się bogactwem i dużą różnorodnością gatunków roślin. W zielonych strefach królują rozłożyste drzewa (np. dąb) oraz krzewy (jaśminowiec, budleja, różanecznik). Ogród angielski ozdabiają piętrowe kompozycje kwiatowe, gdzie najśmielej pokazuje się róża, a wraz z nią nagietek lekarski i czarnuszka. Kompozycje dopełniają pnącza i bluszcze, które pną się dziko i nieregularnie po pniach drzew i zabudowaniach.

Ogród w stylu angielskim - architektura

W ogrodzie w stylu angielskim można znaleźć wiele elementów małej architektury, tj. rzeźby, zegar słoneczny, obeliski, donice z kompozycjami roślinnymi. Przy ścieżce i może też w jakimś malowniczym zaułku są ławki. Czasem też widać zestaw mebli ogrodowych, gdzie cała rodzina może wspólnie zjeść posiłek.

Niekiedy w ogrodzie znajduje się kamienny mostek zaraz obok oczka wodnego, który sprawia, że ogród wydaje się być jeszcze bardziej romantyczny. 

Taki krajobraz sprawia, że ogród w stylu angielskim to idealne miejsce na długie, wieczorne spacery.

Ogród w stylu angielskim rzeźby - Agrol Ogrody

PROJEKTOWANIE OGRODÓW W STYLU ANGIELSKIM ŁÓDŹ

Zadzwoń już dziś !

Ogród angielski w Polsce - przykłady

Ogrody w stylu angielskim dotarły także do Polski. W ten sposób zostały urządzone np. Łazienki Królewskie lub Ogród w Arkadii. Innym przykładem ogrodu angielskiego w Polsce może być piękny Ogród Dendrologiczny w Przelewicach.

Projektowanie ogrodów w stylu angielskim

Projektujemy i aranżujemy piękne ogrody w stylu angielskim. Chętnie poznamy oczekiwania klienta, doradzimy i sporządzimy indywidualną wycenę. Z nami możesz mieć romantyczny angielski ogród przy swoim domu.

Ogród w stylu angielskim z Agrol

Zajmujemy się projektowaniem i realizacją ogrodów na terenie Łodzi i woj. łódzkiego już od 2003 r. Nasze doświadczenie i wiedza pozwalają na trafne doradztwo i dobór stylu ogrodu, który będzie odpowiadał preferencjom i pięknie dopasuje się do krajobrazu. Nasz zespół tworzą ogrodnicy, którzy z zamiłowaniem wykonują swoją pracę, i z którymi świetnie się współpracuje.

Zapraszamy do współpracy.

Wycena projektowania ogrodu jest uwarunkowana zakresem jego opracowania, wielkością działki i jej lokalizacją. Do każdego projektu podchodzimy bardzo indywidualnie, starając się odpowiedzieć na różne Państwa sugestie i potrzeby. Dlatego zachęcamy do kontaktu, by omówić dokładnie wycenę dla danego ogrodu.