Ogród w stylu wiejskim jest dla tych, którzy kochają naturę i różnorodność kwiatów, kolorowe ogrody i nieuporządkowany styl. Ogród w stylu wiejskim jest też często nazywany ogrodem rustykalnym. To różnorodność barw, zapachów i kształtów.

Agrol Ogrody - Ogród w stylu wiejskim

Ogród wiejski - z miłości do różnorodności

Patrząc na ogrody wiejskie można odnieść wrażenie, że są one niezaplanowane i przypadkowe. Jeśli jednak zagłębimy się w zasady projektowania ogrodów rustykalnych, można zauważyć odpowiedni dobór roślin i ich ułożenie względem nasłonecznienia terenu oraz rodzaju gleby, podkreślenie naturalnego ukształtowania terenu oraz zamieszczenie dodatków uwydatniających wiejski charakter ogrodu. Podczas tworzenia ogrodu w stylu wiejskim warto stworzyć dokładny projekt, dzięki któremu możemy osiągnąć tę “zaplanowaną przypadkowość” i podkreślić jego charakter.

Ogród rustykalny - cechy charakterystyczne

Ogród w stylu rustykalnym na pierwszy rzut oka odznacza się rabatami umieszczonymi we frontowej części, pełnymi barw i różnego rodzaju kwiatów. Sad i warzywa rosną zwykle w innej części ogrodu. Rustykalny charakter podkreślają niskie płotki z wikliny i mała architektura z drewna, jak np. altanki, meble, pergole czy płotki. Świetnie też sprawdzą się jako dodatek wszelkie ceramiczne naczynia, kamienie i drewno.

Jeśli chodzi o nawierzchnie w ogrodzie w stylu wiejskim, pięknie pasują tu płyty kamienne różnej wielkości, kamienie polne, trawiaste i żwirowe ścieżki i alejki, a także ścieżki ziemne.

Takie ciepłe i sielskie kompozycje ogrodowe idealnie pasują do domów tradycyjnych lub drewnianych.

Wiejski ogród - roślinność

W ogrodzie wiejskim kompozycje kwiatowe powinny być różnorodne i kolorowe. Podkreślać ten chaos mogą korzenie o interesujących kształtach, a także gliniane doniczki i naczynia oraz kamienie.

Ogród w stylu wiejskim koniecznie musi być wyposażony również w zioła, warzywa i drzewa owocowe. Musi przywoływać w pamięci obraz wakacji na wsi, a te nie mogą się odbyć bez sadu.

Dobrze wybrane gatunki roślin do ogrodu rustykalnego nie powinny sprawiać problemów ani wymagać szczególnej pielęgnacji. Zwykle raczej radzą sobie same i nie są problematyczne nawet w okresie zimowym.

Ogród wiejski - rośliny

Chociaż ogród w stylu wiejskim sprawia wrażenie nieuporządkowanego, rośliny nie powinny być posadzone całkiem przypadkowo. Jeśli będą posadzone niezgodnie z ich preferencjami, jak np. kwiaty, które potrzebują dużo światła będą raczej w cieniu, to przestaną kwitnąć i ładnie się prezentować. W odwrotnej sytuacji rośliny mogą być narażone na wysychanie. Podczas wyboru roślin do ogrodu w stylu wiejskim należy rozpocząć planowanie od roślin bazowych, czyli tych największych. Poniżej prezentujemy nasze propozycje:

Ogród w stylu wiejskim - bez - Agrol Ogrody

Bez

Ogród w stylu wiejskim - brzoza - Agrol Ogrody

Brzoza

Ogród w stylu wiejskim - wierzba - Agrol Ogrody

Wierzba

Ogród w stylu wiejskim - jarząb - Agrol Ogrody

Jarząb

Ogród w stylu wiejskim - rokitnik - Agrol Ogrody

Rokitnik

Ogród w stylu wiejskim - czeremcha - Agrol Ogrody

Czeremcha

Ogród w stylu wiejskim - piwonia - Agrol Ogrody

Piwonia

Ogród w stylu wiejskim - łubin - Agrol Ogrody

Łubin

Ogród w stylu wiejskim - dziewanna - Agrol Ogrody

Dziewanna

Nowoczesny ogród wiejski

Nowoczesny ogród wiejski to wciąż rodzinny klimat, docenianie kontaktu z naturą i wrażenie nieuporządkowania, ale coraz bardziej popularne staje się zamieszczanie w ogrodzie mebli ogrodowych. Stół i krzesła muszą wciąż pasować do rustykalnego klimatu, więc najlepiej jeśli są wykonane z naturalnych materiałów – takich jak drewno lub wiklina. W ogrodzie można zamontować również huśtawkę dla dzieci, a nawet plac zabaw i leżaki.

Agrol Ogrody - Ogród wiejski

OGRÓD W STYLU WIEJSKIM PROJEKTY ŁÓDŹ

Zadzwoń już dziś !

Firma ogrodnicza Agrol Ogrody funkcjonuje na rynku już od 1989 roku. Początkowo działalność obejmowała prowadzenie sklepów ogrodniczych, a od 2003 r. kompleksowo oferujemy projektowanie i realizację ogrodów na terenie Łodzi i woj. łódzkiego. Nasze ponad 30-letnie doświadczenie, a także odpowiednie wykształcenie i zaangażowanie są gwarancją naszej rzetelności.

Projektowanie ogrodów w stylu wiejskim łódzkie

Zajmujemy się projektowaniem ogrodów nie tylko w Łodzi ale całym woj. łódzkim. Projektujemy ogrody w miejscowościach: Zgierz, Stryków, Pabianice, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Koluszki, Ozorków, Rzgów, Tuszyn, Sokolniki, Łęczyca, Brzeziny, Głowno i inne.