Ogród w stylu włoskim jest elegancki i uporządkowany. Ma formalny charakter i najlepiej sprawdza się przy okazałych willach i rezydencjach. Dla miłośników włoskich ogrodów poleca się także ogród w stylu toskańskim, który jest nieco mniej formalny.

Agrol Ogrody - Ogród włoski - architektura

Ogród w stylu włoskim - z miłości do harmonii

Ogród włoski powstał w okresie renesansu i zdobył popularność praktycznie w całej Europie, jako ozdoba dworków, pałaców i zamków. Styl włoski inspiruje się rzymskim, który obfituje w geometryczne kształty, porządek i harmonię.

Ogród w stylu włoskim jest dopełnieniem architektury budynku, do jakiego przylega. Wyróżniają się tu więc pionowe linie podkreślone dodatkowo przez tzw. “drzewa wieczności” – cyprysy, które wskazują niebo.

Ogród włoski - cechy charakterystyczne

Typowy ogród w stylu włoskim jest symetryczny, harmonijny i geometryczny. Zakłada odpoczynek na świeżym powietrzu, więc często jest wyposażony w stół i krzesła, które zachęcają do spożywania posiłków na zewnątrz.

Symetrię i porządek zwykle osiąga się tu poprzez skrupulatne przycinanie drzew i krzewów. Oprócz zieleni cechą charakterystyczną włoskich ogrodów jest umieszczanie w aranżacji ogrodowej kamieni. Orzeźwienia dodają tu fontanny, strumyki i sadzawki. Rośliny są tu zwykle mało wymagające i oszczędnie korzystające z wody. Dobierając kolorystykę warto dopasować ją do ognistego temperamentu włoskiego, dlatego zwykle wybiera się kwiaty w odcieniach żółci i czerwieni. Warto też pamiętać tu o ziołach i warzywach takich jak bazylia, cukinia i pomidory.

Ogród w stylu włoskim - rzeźby

Rzeźby, których zadaniem było dodatkowe ozdobienie kompozycji roślinnych, a także dodanie ogrodowi powagi i wytworności, to niezbędny element aranżacji w stylu włoskim. Często są łączone z kamiennymi kompozycjami i źródłem wody. Niekiedy są częścią fontann, sadzawek lub większych zbiorników wodnych. Projektując ogród włoski warto umieścić tam kilka rzeźb.

Ogród w stylu toskańskim

Ogród toskański jest mniej formalny od włoskiego i bardziej dostosowany do uprawy warzyw, które znajdują się w centralnym punkcie ogrodu. Ogród w stylu toskańskim jest rustykalny, pełen bujnej roślinności i drewnianych akcentów. Znaleźć tu można śródziemnomorskie gatunki roślin jak drzewa oliwkowe, cytrynowe i cyprysy. Nie brakuje tu również pnących się winorośli. Meble i inne konstrukcje ogrodowe są wykonane z drewna, co podkreśla rustykalny nastrój ogrodu toskańskiego.

Koszt zaprojektowania ogrodu w stylu włoskim na terenie Łodzi i okolic będzie zależny od wielkości działki, jej lokalizacji i uwarunkowań. Do zleceń podchodzimy każdorazowo indywidualnie, chcąc w pełni skupić się na osobistych preferencjach oraz wizji ogrodu. Zapraszamy do kontaktu, żeby dokładną omówić wycenę ogrodu w stylu włoskim lub toskańskim.

Ogród w stylu włoskim z Agrol

Zajmujemy się projektowaniem i realizacją ogrodów w Łodzi i na terenie woj. łódzkiego od 2003r. Posiadamy dużą wiedzę i doświadczenie w tworzeniu pięknych ogrodów. Nasi ogrodnicy z pasją wykonują swoją pracę, podczas której korzystają z nowoczesnego sprzętu ogrodniczego.

Ogród w stylu włoskim - ogród w stylu toskańskim - Agrol Ogrody

PROJEKTOWANIE OGRODÓW W STYLU WŁOSKIM LUB TOSKAŃSKIM ŁÓDŹ

Zadzwoń już dziś !

Firma ogrodnicza Agrol istnieje na rynku od 1989 r. Początkowo zajmowaliśmy się prowadzeniem sklepów ogrodniczych. Od 2003 r. zajmujemy się projektowaniem i realizacją ogrodów na terenie Łodzi i woj. łódzkiego. Nasze ponad 30-letnie doświadczenie, połączone z wykształceniem i pasją, z jaką wykonujemy naszą pracę, są dla Państwa gwarancją naszej rzetelności.

Projektowanie ogrodów włoskich łódzkie

Zajmujemy się projektowaniem ogrodów nie tylko w Łodzi, ale całym woj. łódzkim. Projektujemy ogrody w miejscowościach: Zgierz, Stryków, Pabianice, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Koluszki, Ozorków, Rzgów, Tuszyn, Sokolniki, Łęczyca, Brzeziny, Głowno i inne.