Oświetlenie ogrodowe na terenie Łodzi, to niezbędny element każdego ogrodu, który nie tylko poprawia funkcjonalność i bezpieczeństwo o zmroku,  ale dodaje mu uroku i objawia prawdziwy, nocny charakter ogrodu – gdzie gra świateł odgrywa pierwsze skrzypce. Dzięki oświetleniu ogrodu wydłużamy czas jego funkcjonowania oraz dodajemy mu tajemniczego, przyjemnego klimatu.  Idealnie dobrane oświetlenie ogrodu może znacząco odmienić jego wizerunek. Warto dobrze zaplanować oświetlenie ogrodu, by maksymalnie wykorzystać jego zastosowanie nocą. Dzięki nocnemu oświetleniu mamy szansę wydobyć zupełnie inne piękno ogrodu, ukazać to czego w dzień nie jesteśmy w stanie zobaczyć np. różne detale architektoniczne, głębie oczek wodnych, zbiorników, rzeźby czy pojedyncze rabaty i nasadzenia. Opcji i alternatyw na udekorowanie ogrodu światłem jest wiele. Ważny jest dobry plan i projekt. Jeśli potrzebujesz pomocy w zaprojektowaniu oświetlenia w Twoim ogrodzie. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie doradzimy.

 

.

Co możemy podświetlać w ogrodzie

 W temacie oświetlenia  ogrodowego na terenie Łodzi i okolic, nie ma ograniczenia. Możemy stosować dowolne kombinacje i aranżować zgodnie z naszymi oczekiwaniami i gustem. Przyjemny blask ciepłego światła uprzyjemni znacznie każdy wieczór, a wszystkim wydarzeniom, które przebiegają w ogrodzie, nada wyjątkowego charakteru. W ogrodzie możemy doświetlić

  •  obiekty małej architektury
  • ścieżki spacerowe, alejki, dróżki
  • miejsca relaksu i wypoczynku
  • taras i elewacje
  • altany, werandy
  • drzewa, krzewy, klomby, rabatki, żywopłoty
  • ogrodzenie
  • zbiorniki z wodą, oczka wodne

Odpowiednio ukierunkowane światło pozwala tworzyć ciekawe efekty dekoracyjne, zwraca też uwagę na szczegóły i kształty, które w ciągu dnia pozostają niezauważone. 

 

Rodzaje oświetlenia w ogrodzie - Łódź, łódzkie

W zależności od rodzaju oświetlenia i jego kąta padania możemy osiągnąć różne efekty w doświetlaniu ogrodu. Możemy zdecydować się na 

1 oświetlenie punktowe – które go zadaniem jest doświetlenie jednego, danego punktu np. danej rośliny, rabatki, oczka wodnego. Warto się na nie zdecydować jeśli chcemy położyć znaczący akcent na jeden charakterystyczny element ogrodu, zwrócić na niego uwagę i podkreślić jego znaczenie. Ten sposób warto zastosować jeśli mamy pewność, że odbiorca będzie się znajdował w niewielkiej odległości od oglądanego obiektu.

2 oświetlenie ogólne, które oświetla większą przestrzeń ogrodu taką jak budynek, altana, taras.  Jest ono głównie stosowane do obiektów dużych i takich, które będą podziwiane ze znacznej odległości.

Czasami, w celu uzyskania ciekawych efektów, stosuje się połączenie tych dwóch typów oświetlenia.

Oświetlenie ogrodowe solarne Łódź

Lampy solarne są bogate w panel fotowoltaiczny, w którym znajduje się ogniwo. Rolą ogniwa jest magazynowanie fotonów z promieni słońca. Podczas dnia akumulatory ładują się samoczynnie dzięki wystawieniu panelu na słońce. Działanie lampy solarnej polega na samoczynnym włączaniu się kiedy nadchodzi zmierzch. Nie musimy jej podłączać do sieci – co stanowi jej ogromną zaletę. Kolejną zaletą  jest ich estetyczny wygląd, który cieszy oko. Lampy solarna bardzo interesująco się prezentują w ogrodzie. Przykuwają oko a dodatkowo nie emitują dużych ilości dwutlenku węgla. 

Oświetlenie ogrodowe led - łódzkie

Oświetlenie ogrodowe led należy do nowoczesnych typów oświetleń. Sprawdzi się idealnie, jeśli chcemy na przykład podświetlić rośliny, które najlepiej oświetlić źródłem światła o zabarwieniu neutralnym. Ciekawym i pożytecznym rozwiązaniem jest więc zatem coraz bardziej popularna Technologia LED, która ma wiele zalet. Jest ona energooszczędna, bezpieczna dla oka, zdrowa i ekologiczna.  Mała awaryjność lamp a także solidna konstrukcja znacząco wpływają na popularyzację oświetlenia LED jako taniego źródła oświetlenia.

 

Oświetlenie ogrodowe kule

Kule ogrodowe idealnie sprawdzą się w każdej scenerii ogrodowej, zarówno w niewielkich ogrodach jak i w tych o bardziej pokaźnych rozmiarach. Ich opływowy kształt jest bardzo miły dla oka, emituje przyjemne światło, dobrze doświetla daną przestrzeń. Kule ogrodowe to bardzo praktyczny rodzaj oświetlenia, o szerokim wachlarzu zastosowań. Dostępne są  w wielu rozmiarach, wzorach i kolorach dają wspaniały efekt oświetlenia zewnętrznego. Są one miłym dodatkiem  do innych lamp ogrodowych.