Pielęgnacja ogrodów jest kluczowa jeśli marzymy aby nasz ogród, utrzymany był w idealnym stanie i na długo cieszył nasze oko. Projekt i zagospodarowanie zieleni to dopiero początek. Aby nasze dzieło cieszyło oko przez długie lata niezbędna jest jego sumienna pielęgnacja. W pielęgnacji ogrodu najważniejsza jest systematyka. 

Pielęgnacja trawnika

Trawnik, aby wyglądał atrakcyjnie powinien być koszony minimum raz w tygodniu, oprysk herbicydem selektywnie niszczącym chwasty wykonujemy przeważnie dwa do trzech razy w roku, podobnie nawożenie. Raz do roku konieczne jest wykonanie wertykulacji, to zabieg mający na celu usunięcie próchnicy powierzchniowej i umożliwienie dopływu powietrza i składników pokarmowych do strefy korzeniowej. Dalszym krokiem jest dosianie trawy w miejscach słabiej zadarnionych. Jeżeli naszego trawnika nie ograniczają żadne obrzeża np. z kostki brukowej, co dwa lub trzy miesiące należy przyciąć jego granice aby nie rozrósł się za bardzo i nie wchłonął obszarów przewidzianych na rabatki czy inne grupy nasadzeń.

Sporo? Do tej pory omówiliśmy tylko i wyłącznie pielęgnację trawnika, a co z pielęgnacją reszty ogrodu?

Pielęgnacja ogrodu - na co zwrócić uwagę?

Niektóre krzewy wymagają przycinania nawet 3-4 razy w sezonie, przycinanie żywopłotów wykonuje się z reguły tylko raz do roku. Oprócz strzyżenia większość krzewów ozdobnych wymaga szeregu innych prac pielęgnacyjnych takich jak ochrona przed szkodnikami, usuwanie przekwitłych kwiatostanów, nawożenie, a w niektórych przypadkach ochrona przed mrozem. Do codziennych obowiązków dochodzi także walka z chwastami, która bez umiejętnego stosowania środków chemicznych przypominać będzie walkę Dawida z Goliatem. W części codziennych obowiązków mogą wyręczyć nas udogodnienia takie jak nawadnianie ogrodu, albo roboty koszące, ale i tak utrzymanie ogrodu w dobrej kondycji wymaga stałego zaangażowania i ogromu pracy.

Jak możemy pomóc w pielęgnacji ogrodów?

Jesteśmy w stanie pomóc w niemal każdym aspekcie dbania o ogród

Regeneracja trawników

Przycinanie i formowanie roślin

Strzyżenie żywopłotów

Koszenie, nawożenie i odchwaszczanie oraz wertykulacja trawnika

Biologiczna i chemiczna ochrona roślin

Konserwacja drewnianej architektury

Przebudowa starych ogrodów

Wycinanie drzew (również alpinistyczne)

Pielęgnacja ogrodów Łódź - Cena

Wszystkie te usługi jesteśmy w stanie wykonać w ramach miesięcznego abonamentu, za uzgodnioną kwotę wszystkie czynności związane z obsługą twojego ogrodu stają się naszym zmartwieniem, a Tobie pozostaje cieszyć się jego pięknem. W ramach takiej opłaty pojawiamy się 1 raz w tygodniu w Państwa ogrodzie i wykujemy wszystkie niezbędne prace. Sezon trwa zazwyczaj od marca do grudnia.