Trawniki z rolki Łódź to świetna alternatywa  dla tradycyjnego trawnika, który wymaga wysiewu trawy i długiego oczekiwania na wykiełkowanie nasion. Jeżeli oczekujemy na szybki efekt jakim jest gęsta, bujna, zielona trawa zdecydowanie powinniśmy postawić na trawnik z rolki. Ma on wiele zalet i wielu swoich zwolenników. Firma Agrol od lat zajmuje się zakładaniem trawników z rolki i jeśli szukasz firmy która ma w tym temacie spore doświadczenie i wiedzę, zapraszamy do kontaktu. 

Trawniki z rolki Łódź - Agrol Ogrody

Trawniki z rolki

Trawniki z rolki to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. Nie trzeba czekać kilka tygodni aż wysiana trawa wzejdzie ani nie trzeba czekać z wchodzeniem na obszar wysiewu trawy dopóki nie ukorzeni się odpowiednio. Na trawnik z rolki można wchodzić już bezpośrednio po jego ułożeniu na właściwie przygotowanym podłożu, a zieleń trawy cieszy oko już po kilku godzinach od rozpoczęcia prac. Warto skorzystać z tej metody zakładania trawnika, gdy chcemy szybko widzieć efekt zielonego dywanu w naszym ogrodzie lub w obrębie posesji. Trawniki z rolki idealnie sprawdzają się w przestrzeni miejskiej, publicznej, gdzie nie ma możliwości codziennego monitorowania wzrostu trawy. Efekt jest szybki i można niemal od razu użytkować trawnik.

Kiedy zakładać trawniki z rolki?

W odróżnieniu od tradycyjnego trawnika, okres prac z trawnikiem z rolki jest zdecydowanie dłuższy – wysiew trawy powinien nastąpić wczesną wiosną, podczas gdy na ułożenie trawnika z rolki możemy sobie pozwolić od wiosny aż do jesieni.  Niższe temperatury i częste opady sprzyjają ukorzenianiu się trawy, więc najlepszymi miesiącami do układania rolowanych trawników jest kwiecień, maj, wrzesień i październik. Trawnik z rolki można układać nawet w listopadzie (o ile pozwala na to pogoda), gdyż trawa nie potrzebuje wiele czasu na ukorzenienie i przygotowanie się do nadejścia mrozów. Jeśli planujemy natomiast zakładanie trawnika z rolki w gorących letnich miesiącach, to wybierzmy dzień raczej pochmurny. Czas zakładania trawnika z rolki przez firmę Agrol to jeden dzień roboczy.

Trawnik z rolki - zalety

Zakładanie trawnika z rolki, niesie za sobą wiele zalet, takich jak:

  • natychmiastowy efekt soczyście zielonej, gęstej trawy,
  • długi termin na zakładanie trawnika z rolki,
  • duża odporność na przemarzanie, szkodniki, choroby czy uszkodzenia,
  • łatwość w zakładaniu trawnika z rolki,
  • trawa jest równa na całej swojej powierzchni,
  • idealnie nadaje się do terenów płaskich jak i z nachyleniem,
  • jest odporna na panujące w Polsce warunki atmosferyczne.

Zakładanie trawnika z rolki w Łodzi

Zakładanie trawnika z rolki nie jest skomplikowane, jednak od etapu przygotowania podłoża zw dużej mierze zależy późniejszy wygląd trawnika. Jeśli nie dopilnujemy i pozostawimy drobne nierówności, to trawnik z rolki po ułożeniu może być pofalowany i nie być zbyt estetyczny. W naszej firmie Agrol z Łodzi dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować podłoże pod trawniki z rolki. Dokładnie ubijamy ziemię, uprzednio ją nawożąc lub podsypując warstwą żyznej gleby po to, aby trawa układana była równo i płasko. Efekty cieszą oko naszych klientów przez kolejne lata. Warto jednak pamietać o właściwej pielęgnacji trawnika z rolki w kolejnych sezonach.

Trawniki z rolki Łódź - Agrol Ogrody

Trawniki z rolki Łódź cena

Cenę zakładania trawnika z rolki ustalamy indywidualnie, w zależności od ogrodu, nad którym pracujemy. Głównymi czynnikami mającymi wpływ na cenę usługi są:

  • wielkość trawnika,
  • ilość i rodzaj prac przygotowawczych, takich jak równanie terenu i montaż siatki na krety.

Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami, w celu ustalenia szczegółów i konkretnej wyceny zakładania trawnika.

Firma ogrodnicza Agrol istnieje na rynku od 1989 r. Początkowo zajmowaliśmy się prowadzeniem sklepów ogrodniczych. Od 2003 r. zajmujemy się projektowaniem i realizacją ogrodów na terenie Łodzi i woj. łódzkiego. Nasze ponad 30-letnie doświadczenie, połączone z wykształceniem i pasją z jaką wykonujemy naszą pracę, są dla Państwa gwarancją naszej rzetelności.

Trawniki z rolki Łódź, łódzkie

Zakładamy trawniki z rolki nie tylko na terenie Łodzi ale w całym woj. łódzkim. Stosujemy trawniki z rolki w takich miejscowościach jak: Zgierz, Stryków, Pabianice, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Koluszki, Ozorków, Rzgów, Tuszyn, Sokolniki, Łęczyca, Brzeziny, Głowno i inne.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w Łodzi – odpowiemy na pytania oraz ustalimy dogodny termin spotkania.

Zadzwoń już dziś !

Trawniki z rolki Łódź - Agrol Ogrody