Zakładanie ogrodów w Łodzi i okolicy to podstawa naszej działalności. Wiemy jak ważny jest ogród w życiu człowieka i rodziny, jak przekłada się na nasze dobre samopoczucie. Pozwala na wypoczynek, relaks, a dzieciom na zabawę na świeżym powietrzu. Zakładanie ogrodu najlepiej zaplanować, np. zaczynając od projektu ogrodu. Ale zaznaczmy, że ten etap nie zawsze jest konieczny. W przypadku prostszych realizacji nie zawsze trzeba się posiłkować projektem ogrodu. Wystarczy wspólna konsultacja z wykonawcą ogrodu i ustalenie zakresu prac. 

Co składa się na kompleksowe zakładanie ogrodów?

Kompletny ogród to taki w którym oprócz wymarzonego trawnika, drzew czy kwiatów zamontowany jest profesjonalny system nawodnienia, a także oświetlenia. Ogród wzbogacą alejki z kostki brukowej lub coraz bardziej popularnej kostki granitowej. Co raz częściej klienci decydują się także na trawniki z rolki. Jesteśmy w stanie pomóc w każdym z w/w obszarów. 

Projektujemy ogrody na każdej przestrzeni, zarówno małej i dużej. Zawsze staramy się dobrać charakter ogrodu, który idealnie współgra z otoczeniem, domem, taki w którym domownicy będą czuć się dobrze i chętnie będą z niego korzystać. Przeprowadzamy staranny wywiad, w którym określamy rolę ogrodu, oczekiwania klienta, wydzielamy strefy ogrodu tak by w pełni służył on jego użytkownikom, spełniał ich oczekiwania i wyglądał zjawiskowo o każdej porze roku. Nasze projekty ogrodów są funkcjonalne, przemyślane i maksymalnie wykorzystują zieloną przestrzeń. Aranżujemy ogrody w różnych stylach, w zależności od upodobań. Doradzamy, podpowiadamy, tak aby uzyskać dl Państwa najlepszy efekt.

Nawadnianie ogrodu to niezbędny proces, jeśli marzymy o bujnym i dorodnym trawniku. Nasze duże doświadczenie pozwala nam zapewnić skuteczne metody automatycznego nawadniania, które służą na lata. Dla każdego ogrodu tworzymy odrębny plan działania, mając na uwadze plan danego ogrodu, jego charakter oraz hydrauliczną konstrukcję. Tworzymy systemy nawadniania dla każdego ogrodu i różnych potrzeb. 

Oświetlenie ogrodowe to idealny dodatek, jeśli chcesz no nowo wydobyć charakter swojego ogrodu o zmierzchu. Ogród wieczorową porą nabiera nowych barw i smaku, a gra świateł – którą zapewnia idealnie dobrane i dopasowane oświetlenie sprawia że ogród jest bezpieczny, funkcjonalny i cieszy oko. Oświetlenia często wymagają takie fragmenty ogrodu, jak: wejście do domu, ścieżki, altany, werandy, tarasy. Można także oświetlić niektóre rośliny albo oczko wodne. Firma Agrol chętnie doradzi, podpowie i zaaranżuje oświetlenie w Twoim ogrodzie. Idealnie dobrane ogrodowe oświetlenie , pozwoli wykorzystać maksymalnie ogród o zmroku i czuć się w nim komfortowo. 

Alejki, ścieżki ogrodowe podjazdy czy też strefy spacerowe ogrodu powinny być bardzo trwałe, równe i niezniszczone przez niskie temperatury z jakimi mamy styczność w okresie zimowym. Nasza firma tworzy ścieżki ogrodowe, które będą nie tylko służyć na lata ale także zdecydowanie poprawią walory estetyczne ogrodu. Przed położeniem zawsze chętnie doradzimy gdzie powinny znaleźć się strefy z kostki brukowej oraz jaki wzór wybrać. 

 

Zakładanie trawników sianych, szczególnie polecane jest na duże areały. Zadbany trawnik to podstawa przy pracach związanych z zakładaniem ogrodu na terenie Łodzi i okolic. Zajmujemy się profesjonalnym zakładaniem trawników nawet na najbardziej wymagających terenach. Odpowiednio przygotowujemy i wyrównujemy teren, na którym ma powstać wymarzone pasmo zieleni. Firma Agrol zapewnia również na życzenie klienta jego odpowiednią pielęgnację. Oddaj swój trawnik w ręce profesjonalistów. 

Trawniki z rolki

Trawnik z rolki to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy osiągnąć natychmiastowy efekt gęstej murawy. Pomożemy Ci odpowiednio przygotować teren,  zadbać o prawidłową jego niwelację oraz obróbkę mechaniczną. Z nami możesz stworzyć ogród o wyrównanej barwie, wolny od uciążliwych chwastów. Trawnik rolowany to piękny, zwarty trawnik, z którego można korzystać znacznie szybciej niż z trawnika sianego

Wymarzony ogród uzupełniają:

Nasadzenia

rabaty, skalniaki, żywopłoty i wszelkie inne formy nasadzeń

Architektura ogrodowa

altany, pergole, płotki, pomosty

Oczka wodne

kaskady, strumyki

Realizacja ogrodów Łódź - jak pracujemy?

Zakładanie ogrodów na terenie Łodzi oraz ich urządzanie to zajęcie które sprawia nam zdecydowanie najwięcej radości. To w tym momencie nasze pomysły z projektów zaczynają się urzeczywistniać i choć kosztuje nas to sporo wysiłku nie przestaje nas to cieszyć.

Prace przygotowawcze

Przystępujemy do oczyszczania działki, tj. usunięcia zbędnej roślinności, resztek gruzu i śmieci. Następnie zajmujemy się do niwelacją terenu czyli nadaniu mu wymaganych spadków i uformowania ewentualnych skarp czy nasypów. Jeżeli dysponujemy projektem ogrodu jeszcze raz omawiamy go z klientem, ponieważ oczyszczona działka staje się polem do popisu dla wyobraźni zarówno naszej jak i klientów. Po naniesieniu ewentualnych poprawek w projekcie przystępujemy do zakładania ogrodu. Na pierwszy rzut idą wszelkie prace brukarskie, następnie zabieramy się za wszystkie wymagane instalacje takie jak drenaże (odprowadzenie wody z rynien), przewody do oświetlenia ogrodowego oraz instalacja nawadniająca. Następnym krokiem jest wyznaczenie rabat (klombów) oraz wbudowanie ewentualnych obrzeży oraz elementów małej architektury jak pergole czy altany ogrodowe. Nie zapominamy również o analizie gleby, którą w razie potrzeby wzbogacamy lub odkwaszamy.

Właściwa realizacja ogrodu

Urządzanie ogrodu to dość skomplikowane przedsięwzięcie dlatego staramy się aby prace przebiegały równolegle, w związku z tym gdy część naszej ekipy sadzi wymagane w aranżacji rośliny, druga część zajmuje się układaniem agrotkaniny i ściółkowaniem jej za pomocą kory lub ozdobnego grysu. Aby wykonany przez nas ogród cieszył klientów przez lata, podczas zakładania trawnika zalecamy montaż siatki na krety. Czynność tę wykonujemy bardzo starannie, ponieważ najmniejszy błąd na tym etapie może zniweczyć cały nasz trud. Na ułożoną siatkę układamy przewód obwodowy robota koszącego, jeśli takowy jest w planach. Następnie przystępujemy do wykonania trawnika sianego, bądź układamy gotową murawę- trawę z rolki. Po uprzątnięciu terenu ogród oddajemy do użytku inwestorowi, wraz z kartą pielęgnacyjną na której znajdują się wskazówki dotyczące utrzymania go w dobrej kondycji. W razie potrzeby chętnie zajmujemy się także pielęgnacją wykonanych przez nas ogrodów.

Jak wygląda współpraca?

Zanim rozpoczniemy prace związane z zakładaniem, ogrodu na terenie Łodzi lub jego okolic niezbędne jest ustalenie zakresu prac, oczekiwań i potrzeb klienta, oraz ceny. Zawsze staramy się przeprowadzić bardzo obszerny wywiad, by sprostać Państwa oczekiwaniom i stworzyć ogród który będzie powodem do dumy.

1 | Przyjażdżamy na miejsce

Zawsze przyjeżdżamy do klienta – na miejsce mającego powstać ogrodu

2 | Wysłuchujemy oczekiwań klienta

Wysłuchujemy jakie oczekiwania ma klient w odniesieniu do swojego ogrodu. Jakie ma pomysły, sugestie a także pytania.

3 | Wykonujemy pomiaru ogrodu

Na miejscu dokonujemy pomiaru ogrodu – powierzchni. 

4 | Sporządzamy i przestawiamy wycenę

Po spotkaniu w oparciu o wytyczne klienta i pomiar – sporządzamy kosztorys prac i przedstawiamy wycenę klientowi.

Zakładanie ogrodów Łódź - Cennik

To ile kosztuje założenie ogrodu w Łodzi bądź pobliskich miastach, zależy od kilu czynników. Przede wszystkim bierzemy pod uwagę oczekiwania klienta, zakres prac, wymiary ogrodu. Dlatego nie istnieje sztywny cennik, a wycena jest zawsze indywidualna. Na życzenie klienta możemy wycenić założenie ogrodu kompleksowo, tj. ująć w wycenie wszystkie materiały potrzebne do wykonania ogrodu np. trawy, czy sadzonki drzew i kwiatów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby klient samodzielnie zakupił w/w materiały. Jesteśmy otwarci na każdy rodzaj współpracy.