Zakładanie ogrodów w Łodzi i okolicy to podstawa naszej działalności. Wiemy jak ważny jest ogród w życiu człowieka i rodziny, jak przekłada się na nasze dobre samopoczucie. Pozwala na wypoczynek, relaks, a dzieciom na zabawę na świeżym powietrzu. Zakładanie ogrodu najlepiej zaplanować, np. zaczynając od projektu ogrodu. Ale zaznaczmy, że ten etap nie zawsze jest konieczny. W przypadku prostszych realizacji nie zawsze trzeba się posiłkować projektem ogrodu. Wystarczy wspólna konsultacja z wykonawcą ogrodu i ustalenie zakresu prac. 

Co składa się na kompleksowe wykonanie ogrodu?

Kompletny ogród to taki w którym oprócz trawnika, drzew czy kwiatów zamontowany jest profesjonalny system nawodnienia, a także oświetlenia. Ogród wzbogacą alejki z kostki brukowej lub coraz bardziej popularnej kostki granitowej. Co raz częściej klienci decydują się także na trawniki z rolki. Jesteśmy w stanie pomóc w każdym z w/w obszarów. 

Projektowanie ogrodów zarówno w formie tradycyjnej- papier, ołówek, jak i trójwymiarowych wizualizacji

Instalacja inteligentnych systemów nawadniających, współpracujących ze stacjami meteorologicznymi

Oświetlenie ogrodów

Instalacja oświetlenia ogrodowego, sterowanego czujnikiem zmierzchowym lub zegarem astronomicznym.

Układanie ścieżek i obrzeży z kostki brukowej i kamienia naturalnego

Zakładanie trawników sianych, szczególnie polecane na duże areały.

Trawniki z rolki

Natychmiastowy efekt gęstej murawy

Wymarzony ogród uzupełniają:

Nasadzenia

rabaty, skalniaki, żywopłoty i wszelkie inne formy nasadzeń

Architektura ogrodowa

altany, pergole, płotki, pomosty

Oczka wodne

kaskady, strumyki

Realizacja ogrodów Łódź - jak pracujemy?

Urządzanie ogrodów to zajęcie które sprawia nam zdecydowanie najwięcej radości. To w tym momencie nasze pomysły z projektów zaczynają się urzeczywistniać i choć kosztuje nas to sporo wysiłku nie przestaje nas to cieszyć.

Prace przygotowawcze

Przystępujemy do oczyszczania działki, tj. usunięcia zbędnej roślinności, resztek gruzu i śmieci. Następnie zajmujemy się do niwelacją terenu czyli nadaniu mu wymaganych spadków i uformowania ewentualnych skarp czy nasypów. Jeżeli dysponujemy projektem ogrodu jeszcze raz omawiamy go z klientem, ponieważ oczyszczona działka staje się polem do popisu dla wyobraźni zarówno naszej jak i klientów. Po naniesieniu ewentualnych poprawek w projekcie przystępujemy do zakładania ogrodu. Na pierwszy rzut idą wszelkie prace brukarskie, następnie zabieramy się za wszystkie wymagane instalacje takie jak drenaże (odprowadzenie wody z rynien), przewody do oświetlenia ogrodowego oraz instalacja nawadniająca. Następnym krokiem jest wyznaczenie rabat (klombów) oraz wbudowanie ewentualnych obrzeży oraz elementów małej architektury jak pergole czy altany ogrodowe. Nie zapominamy również o analizie gleby, którą w razie potrzeby wzbogacamy lub odkwaszamy.

Właściwa realizacja ogrodu

Urządzanie ogrodu to dość skomplikowane przedsięwzięcie dlatego staramy się aby prace przebiegały równolegle, w związku z tym gdy część naszej ekipy sadzi wymagane w aranżacji rośliny, druga część zajmuje się układaniem agrotkaniny i ściółkowaniem jej za pomocą kory lub ozdobnego grysu. Aby wykonany przez nas ogród cieszył klientów przez lata, podczas zakładania trawnika zalecamy montaż siatki na krety. Czynność tę wykonujemy bardzo starannie, ponieważ najmniejszy błąd na tym etapie może zniweczyć cały nasz trud. Na ułożoną siatkę układamy przewód obwodowy robota koszącego, jeśli takowy jest w planach. Następnie przystępujemy do wykonania trawnika sianego, bądź układamy gotową murawę- trawę z rolki. Po uprzątnięciu terenu ogród oddajemy do użytku inwestorowi, wraz z kartą pielęgnacyjną na której znajdują się wskazówki dotyczące utrzymania go w dobrej kondycji. W razie potrzeby chętnie zajmujemy się także pielęgnacją wykonanych przez nas ogrodów.

Jak wygląda współpraca?

Zanim dojdzie do realizacji ogrodu potrzebne jest ustalenie zakresu pracy i ceny.

1 | Przyjażdżamy na miejsce

Zawsze przyjeżdżamy do klienta – na miejsce mającego powstać ogrodu

2 | Wysłuchujemy oczekiwań klienta

Wysłuchujemy jakie oczekiwania ma klient w odniesieniu do swojego ogrodu. Jakie ma pomysły, sugestie a także pytania.

3 | Wykonujemy pomiaru ogrodu

Na miejscu dokonujemy pomiaru ogrodu – powierzchni. 

4 | Sporządzamy i przestawiamy wycenę

Po spotkaniu w oparciu o wytyczne klienta i pomiar – sporządzamy kosztorys prac i przedstawiamy wycenę klientowi.

Zakładanie ogrodów Łódź - Cena

To ile kosztuje założenie ogrodu zależy od kilu czynników. Przede wszystkim bierzemy pod uwagę oczekiwania klienta, zakres prac, wymiary ogrodu. Dlatego nie istnieje sztywny cennik, a wycena jest zawsze indywidualna. Na życzenie klienta możemy wycenić założenie ogrodu kompleksowo, tj. ująć w wycenie wszystkie materiały potrzebne do wykonania ogrodu np. trawy, czy sadzonki drzew i kwiatów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby klient samodzielnie zakupił w/w materiały. Jesteśmy otwarci na każdy rodzaj współpracy.