Zakładanie ogrodów Pabianice

Zakładanie ogrodów w Pabianicach to wiodąca usługa, jaką oferuje firma Agrol Ogrody.

W czasach nieustannego pośpiechu i stresującego trybu życia, posiadanie prywatnego ogrodu stało się jeszcze bardziej wartościowe. Wiemy, jak ważne jest znalezienie swojego miejsca na ziemi, w którym można czuć się bezpiecznie i spokojnie.
Od lat zajmujemy się zakładaniem ogrodów, które do dziś cieszą swoich właścicieli nie tylko wyjątkowymi walorami estetycznymi, ale także panującą w nich prywatną atmosferą.
Ogród to miejsce, które dorosłym pozwala na relaks i odpoczynek, dla dzieci zaś jest bezpiecznym miejscem do zabaw i gier.
Spełniając obie te funkcje, pozwala rodzinie spotykać się w jednej wspólnej przestrzeni, w której mogą spędzać razem czas.

Zakładanie ogrodów to pasja, którą realizujemy z największą przyjemnością.

Agrol Ogrody Pabianice

Firma Agrol Ogrody zajmuje się pracami ogrodniczymi w centrum Polski. Zaczynamy od projektu ogrodu, zaaranżowanego według potrzeb właścicieli, poprzez realizację zlecenia, kończąc na cyklicznych pracach pielęgnacyjnych. Oferujemy również sprzedaż automatycznych robotów koszących do trawników firmy Robomow.

Zakładanie ogrodów Pabianice z firmą Agrol

Przez lata pracy w branży ogrodniczej wypracowaliśmy własny schemat działania. Każda nasza współpraca zaczyna się od: ustalenia potrzeb klienta, wykonania pomiaru ogrodu, wykonania projektu lub planu oraz sporządzenia wyceny prac. 
Zakładanie ogrodów – Pabianice – to rejon naszej działalności, w ramach którego oferujemy kompleksowe usługi ogrodnicze.
Wykonaliśmy wiele ogrodów na terenie województwa łódzkiego, zyskując uznanie zadowolonych klientów. Wykonany przez nas ogród będzie powodem do dumy i radości, ale także zwiększy wartość nieruchomości.
Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty skontaktuj się z nami.

1 | Spotykamy się w Ogrodzie

Pierwszą rzeczą w ramach współpracy, jest spotkanie w ogrodzie, którego dotyczy zlecenie. Pozwala to na wstępną ocenę zakresu prac, które należy wykonać. 

2 | Poznajemy oczekiwania klienta

To czas, w którym zapoznajemy się z pomysłami klienta oraz ich wyobrażeniami o nowym ogrodzie. Odpowiadamy na pytania i wyjaśniamy kwestie, które budzą wątpliwości. Wstępnie ustalamy styl, w jakim ma zostać wykonany nowy ogród.

3 | Wykonujemy pomiar ogrodu

Przy użyciu profesjonalnych narzędzi, wykonujemy pomiary ogrodu. Obliczamy powierzchnię, na której możemy operować, sporządzając projekt.

4 | Przygotowujemy i przestawiamy wycenę

Po spotkaniu zabieramy się za obliczenia. Na podstawie oczekiwań klienta, powierzchni ogrodu oraz ilości czasu niezbędnego na wykonanie prac – sporządzamy i przedstawiamy wycenę.

Co składa się na kompleksowe zakładanie ogrodów?

Kompleksowe wykonanie ogrodu to urządzenie go przy użyciu najnowszych technologii.
O kompletnym ogrodzie mówimy, kiedy oprócz roślin i trawnika, znajdują się w nim także profesjonalne instalacje pozwalające na utrzymanie ogrodu w dobrym stanie. Mowa tu przede wszystkim o systemie nawodnienia oraz oświetlenia. W ogrodzie można wykonać alejki spacerowe i chodniki z kostki brukowej oraz granitowej. Coraz większą popularnością cieszy się także trawnik układany z rolki.
Firma Agrol Ogrody wykonuje prace ogrodnicze na wszystkich etapach prac ogrodniczych.
Poniżej przedstawiamy ofertę usług związanych z zakładaniem ogrodów w Pabianicach.

Projektowanie ogrodów

Projektowanie ogrodów i terenów zielonych.

Zakładanie trawników

Trawnik to podstawa każdego ogrodu.

Nawadnianie ogrodów

Instalacja zraszaczy oraz kropelkowego nawadniania ogrodów.

Układanie kostki brukowej / granitowej

Usługi brukarskie przy realizacji ogrodu.

Montaż oświetlenia ogrodowego

Doradztwo i wykonanie oświetlenia w ogrodzie.

Trawniki z rolki

Gotowa murawa w jeden dzień.

Ogród to nasze miejsce na Ziemi, które nie tylko pozwala na odpoczynek, ale także cieszy oko.

Dla wielu osób pełni on funkcję azylu, w którym można się zrelaksować, zarówno wylegując się na leżaku, jak i odpoczywając aktywnie przy pieleniu i pielęgnacji roślin. To również idealne miejsc zabaw dla młodszych domowników. Tutaj możemy zorganizować spotkanie dla przyjaciół lub rodziny przy grillu i muzyce.
W ogrodzie możemy rozłożyć basen dla ochłody w letnie dni, a w zimowe ulepić bałwana ze śniegu.
 Istnieje wiele powodów, dla których warto jest założyć ogród.
Prywatna przestrzeń, w której czujesz się bezpiecznie to wartość niezwykle cenna.

Ogród to miejsce, które ma ogromne znaczenie dla dzieci. Zakładając ogród, ofiarujemy im przestrzeń do zabaw i gier. W tym miejscu mogą beztrosko bawić się i przebywać na świeżym powietrzu. Duża przestrzeń obok domu to idealne miejsce do spożytkowania ogromnej ilości dziecięcej energii. Wszystko to pod czujnym okiem rodziców, którzy nawet przebywając w domu, trzymają wszystko pod kontrolą.

Ogród zimą prezentuje się wyjątkowo pięknie i magicznie. Pokryte śnieżną pokrywą rośliny wyglądają majestatycznie i budzą przyjemne świąteczne skojarzenia. Zaprojektowanie ogrodu w odpowiedni sposób, pozwoli cieszyć nim oko nawet w tym okresie, kiedy ciężko dostrzec na zewnątrz kolor zielony.
W Agrol Ogrody wykonujemy także prace związane z zabezpieczaniem roślin na zimę.

Wymarzony Ogród Uzupełniają:

Nasadzenia


żywopłoty, skalniaki, rabaty i wszystkie inne formy nasadzeń 

Architektura ogrodowa

pergole kwiatowe, altany ogrodowe, płotki 

kaskady, strumyki, oczka wodne z rybami

Między domem, a pracą są małe zakamarki szczęścia: ogród, kwiaty, drzewa, krzewy. 

Zakładanie ogrodów Pabianice - jak pracujemy?

Zakładanie ogrodów na terenie Pabianic – zarówno projektowanie, jak i realizacja w terenie sprawiają nam wiele radości. Moment, kiedy przenosimy pomysły z projektów do prawdziwych ogrodów, jest najbardziej wyczekiwanym przez nas etapem.

Prace przygotowawcze

Zakładanie ogrodu zawsze rozpoczynamy od oczyszczenia działki. Karczujemy zbędną roślinność, usuwamy zalegający pod ziemią gruz i śmieci. Następnie należy wykonać pomiar terenu niwelatorem oraz wszystkie prace związane z wyrównywaniem podłoża. 
Po wykonaniu tych czynności, mamy czystą działkę, przygotowaną do kolejnych prac. Na tym etapie zarówno nam jak i klientom wpada do głowy wiele pomysłów na aranżację ogrodu. Wspólnie wybieramy najlepsze i przechodzimy do realizacji. 
Najpierw wykonujemy montaż instalacji ( nawodnieniowej, oświetleniowej, drenaży, robota koszącego) 
Następnie wyznaczamy najlepsze miejsca na rabaty, krzewy i drzewa.  
Kiedy już wykonamy wszystkie te czynności, przechodzimy do montażu małej architektury ogrodowej – pergoli i altan ogrodowych.

»  Przed przystąpieniem do sadzenia roślin należy pamiętać o zbadaniu próbek gleby.  W razie potrzeby, można ją odkwasić lub wzbogacić. 

Szybkie zakładanie ogrodów Pabianice

Zakładanie ogrodu wymaga wykonania wielu czynności i jest czasochłonne. Staramy się rozplanowywać pracę tak, by kilka czynności mogło odbywać się równolegle. Podczas gdy cześć osób sadzi rośliny i realizuje aranżację, inni w tym samym czasie zajmują się ściółkowaniem agrotkaniny według wybranej metody. Zastosowanie siatki na krety, do którego zachęcamy, pomoże utrzymać ogród w dobrym stanie i uniknąć nieproszonych gości.

Wszystkie prace wykonujemy starannie i uważnie, a doświadczenie, którym dysponujemy, pozwala nam uniknąć błędów. Dzięki temu wielu klientów powierzyło nam zakładanie ogrodów, którymi cieszą się do dziś.

Jeżeli w planach jest montaż robota koszącego, wykonujemy instalację niezbędną do jego pracy. Po jej zainstalowaniu przechodzimy do wykonania trawnika jedną z dwóch metod. W naszej ofercie znajdują się trawniki z rolki, które cieszą się coraz większą popularnością oraz klasyczne trawniki siane.

Po zakończeniu prac klient otrzymuje kartę pielęgnacyjną zawierającą wskazania dotyczące pielęgnacji i utrzymania nowego ogrodu.
Po wykonaniu wszystkich tych czynności ogród jest gotowy do użytku. Prace ogrodnicze nie kończą się jednak na założeniu ogrodu.
Oferujemy także usługę pielęgnacji wykonanych przez nas ogrodów.
Możesz skontaktować się z nami pod numerem tel +48 883 077 108.

Zakładanie ogrodów Pabianice - Cennik

To ile kosztuje założenie ogrodu w Pabianicach? Zależy to od kilku czynników.
Przede wszystkim uwzględniamy: oczekiwania klienta, powierzchnię ogrodu i zakres prac.
Z tego powodu, nie posiadamy standardowego cennika, a każdy projekt wyceniamy indywidualnie.

Zakładanie ogrodów to nie jedyna usługa, którą oferujemy. 
W naszej ofercie znajduje się również: 

• Regeneracja trawników
• Przycinanie i formowanie roślin
• Strzyżenie żywopłotów
• Koszenie, nawożenie i odchwaszczanie oraz wertykulacja trawnika
• Biologiczna i chemiczna ochrona roślin
• Konserwacja drewnianej architektury
• Przebudowa starych ogrodów
• Wycinanie drzew (również alpinistyczne)

Pielęgnację ogrodu można sobie ułatwić, wybierając w pełni automatyczne roboty koszące. Dla właściciela ogrodu takie rozwiązanie oznacza oszczędność własnego czasu lub pieniędzy, które trzeba by zapłacić za koszenie trawnika. Oferowane przez nas roboty firmy Robomow cechują się bezpieczeństwem, dokładnością, wydajnością, cichą pracą, a co również ważne – dotrą w każdy zakamarek ogrodu.

Nasza firma ogrodnicza

Naszą firmę założyliśmy w 1989 r. i od tamtej pory jesteśmy blisko związani z ogrodnictwem.
Pasję do natury, która w naszej rodzinie istnieje od pokoleń połączyliśmy z pracą. W ten sposób powstała rodzinna firma, która świadczy usługi na rynku już od ponad 30 lat. 
Starannie dobieramy osoby, które towarzyszą nam w  pracy, ponieważ jest to dla nas jedna z najważniejszych dziedzin  życia. Dysponujemy także profesjonalnymi narzędziami, które przyśpieszają wykonywane przez nas czynności. 

Dlaczego warto powierzyć Nam założenie ogrodu?

Zgodnie ze sztuką

Usługi ogrodnicze świadczymy fachowo. 

Kompleksowa oferta

Zajmujemy się pracami ogrodniczymi na każdym etapie.

Konkurencyjne ceny

Oferujemy ceny przystępne i dostosowane do możliwości klientów.

Najnowsze realizacje ogrodów w Pabianicach i okolicach

Praktyczny ogród w Łagiewnikach

Kolejny ogród dla zapracowanych klientów. Aby zminimalizować nakłady pracy przy jego utrzymaniu ograniczyliśmy do minimum liczbę roślin. Tradycyjnie zabezpieczyliśmy trawnik przed obecnością kretów przy użyciu

Czytaj więcej »

Ogród po sąsiedzku

Duży ogród o powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych. W związku ze zwmorzoną aktywnością kretów konieczne było zastosowanie siatki pod trawnikiem. Dążyliśmy do tego, aby pielęgnacja

Czytaj więcej »

Zakładanie ogrodów łódzkie

Zajmujemy się projektowaniem ogrodów nie tylko w Pabianicach, ale całym woj. łódzkim. Projektujemy ogrody w miejscowościach: Zgierz, Stryków,  Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Koluszki, Ozorków, Rzgów, Tuszyn, Sokolniki, Łęczyca, Brzeziny, Głowno i inne.