Oprócz szerokiego wachlarza usług ogrodniczych oferujemy Państwu również usługi porządkowe takie jak:

  • Ciśnieniowe mycie dachów, elewacji i kostki brukowej (usuwanie plam z żelaza, oleju)
  • Przygotowanie terenu pod inwestycje i uprzątanie po zakończeniu budowy
  • Odśnieżanie dachów, zarówno płaskich jak i skośnych
  • Czyszczenie oczek wodnych
  • Ścinkę drzew
  • Karczowanie

Mycie dachów Łódź

Pod wpływem czasu i oddziaływania warunków atmosferycznych, dachy pokrywają się warstwą mchu, osadów z powietrza, pyłów, pleśni i grzybów. Jest to nieuniknione bez względu na rodzaj pokrycia dachowego. Aby uniknąć zniszczenia dachówki, należy ją od czasu do czasu wyczyścić. Taki zabieg sprawi, że dach znów będzie wyglądał jak nowy oraz zostanie zabezpieczony na przyszłość. Poza tym nie czyszczony regularnie dach, może gromadzić zanieczyszczenia, które utrudniają odpływ wody do rynien i wpustów oraz zatkać otwory odwodnieniowe.

Mycie dachów – praca dla alpinisty

Czyszczenie dachu może okazać się wyzwaniem, na które nie jesteśmy przygotowani. Dopóki czyszczenia wymaga płaski dach, wystarczy użyć odpowiednich preparatów do czyszczenia i nie ma większego problemu. Pojawia się on natomiast w przypadku stromego i wysokiego dachu. Profesjonalne firmy używają do tego technik alpinistycznych i wykorzystują różnego rodzaju środki do czyszczenia, w tym ulegające biodegradacji nie wpływające negatywnie na pielęgnacje ogrodów. A zatem nie warto narażać się na niebezpieczeństwo i zaufać fachowcom, którzy są wykwalifikowani i dodatkowo zaimpregnują dach na najbliższe kilka lat.

Odśnieżanie dachów Łódź

O tym, że dachy należy odśnieżać nie trzeba nikogo przekonywać. Poza tym, że usuwanie śniegu z dachu nakazują przepisy, to jego nadmiar rzeczywiście może spowodować zawalenie się konstrukcji nośnej budynku, a tym samym narazić na poważne niebezpieczeństwo ludzi znajdujących się w środku. Poza tym zalegający i zlodowaciały śnieg utrudnia spływ wody z dachu tamując odpływy do rynien i wpustów, zatykając otwory odwodnieniowe. Dlatego nie warto sprawdzać jak dużo wytrzyma nasz dach i jeśli sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić, to zlecić to zadanie fachowcom, których w Łodzi nie brakuje.

Odśnieżanie dachu to zadanie dla fachowca

Zwłaszcza gdy mamy lęk wysokości. Firmy zajmujące się odśnieżaniem posiadają wykwalifikowanych do pracy na wysokościach pracowników, którzy z pomocą odpowiednich narzędzi bez problemu usuną śnieg z każdego dachu. Ponadto usuną sople i nawisy śnieżne, które również stwarzają zagrożenie. W ofercie firmy proponują usługi jednorazowe na potrzeby wszelkich obiektów lub kompleksowy serwis zimowy.